Wieści z Nordmaru

Gazetka Gothic Up


#1 2008-05-22 19:05:39

RobsonAjax

Naczelny

Zarejestrowany: 2008-03-27
Posty: 67
Punktów :   

Gotowe arty nr. II

Dajemy gotowe arty do numeru II. I wytykamy niemiłosiernie błędy .


Wiele osób grających w drugą część Gothica i dodatek do niej spotyka się z problemem w osobie lodowego gada, którego spotykamy w IV rozdziale na terenie dawnego Nowego obozu- Finkregha.
Oto kilka niezawodnych sposobów na sługę Beliara:
1. Wynajmujemy Biffa, łowcę, którego spotkamy na drodze z przełęczy do zamku Paladynów, aby „zajął” swoją osobą smoka. To daje nam kilka możliwości:
*Chwytamy za kuszę lub łuk i prujemy do jaszczura
*Ruszamy do boju razem z najemnikiem
2. Możemy wypić miksturę szybkości. Następnie biegać wokół smoka i zadawać ciosy z broni białej- Finkregh nie będzie miał czasu, żeby nas zaatakować.
3. Kupujemy zwój z przyzwaniem demona lub Armią ciemności i przyglądamy się walce…
4. Można też wykorzystać ukształtowanie terenu. Chowamy się w chatce na prawo od smoka i używamy czarów, bądź szyjemy z łuku/kuszy.
5. Na tym etapie, w którym przychodzi nam bić się ze smokami, możemy kupić wiele potężnych czarów, które sprawią, że nasz lodowy przyjaciel nie będzie już taki twardy…
Wielu graczom pojawiał się też problem nieśmiertelności stwora. Jest to prawdopodobnie spowodowane eksterminacją smoków, w niewłaściwej kolejności. Poprawną kolejność mówi nam paladyn Orik z zamku. Wybijamy smoki, zaczynając od mieszkającego na bagnach, na wulkanie, starej cytadeli, w końcu na lodowym pustkowiu. Pozbawić życia tego ostatniego możemy też używając kodu (w ostateczności!): przyciskamy „b”,wpisujemy tam „marvin”. Następnie podchodzimy do nieprzyjaciela, tak, aby wyświetliło się nam na ekranie jego imię. Uruchamiamy konsolę klawiszem F2 i wpisujemy: kill. Kłopot gadów terroryzujących Górniczą Dolinę właśnie został rozwiązany.


Pozdrawiam.

Ostatnio edytowany przez RobsonAjax (2008-05-23 15:45:09)

Offline

 

#2 2008-05-24 12:53:53

Prince of Persia

Wyszukiwacz

Zarejestrowany: 2008-03-24
Posty: 8
Punktów :   

Re: Gotowe arty nr. II

Dziadek dał Jasiowi 20 zł na urodziny. Mama obserwuje Jasia, wreszcie mówi:
- Jasiu, podziękuj dziadziusiowi.
- Ale jak?
- Powiedz tak, jak ja mówię, gdy tatuś daje pieniążki.
Jasiu zwraca się do dziadzia:
- Czemu tak mało?

Ktoś puka do drzwi. Otwiera Jasio:
- Tato, przyszedł jakiś pan i mówi, że zbiera na osiedlowy basen. Mam mu coś dać? - Daj mu trzy wiadra wody.

Pani na polskim każe dzieciom opisać, jak wygląda praca dyrektora. Po chwili pyta Jasia: - A ty czemu nic nie piszesz? Na to Jasiu odpowiada: - Czekam na sekretarkę.

Stoi Jaś na ulicy i woła: - Znalazłem, znalazłem, znalazłem! Podchodzi starszy pan i pyta Jasia: - Co znalazłeś? - Da mi pan złotówkę, to panu powiem - odpowiada Jaś. Starszy pan daje mu złotówkę i pyta: - No i co znalazłeś? - Da pan jeszcze jedną, to panu powiem. Starszy pan dał się namówić i Jaś dostał drugą złotówkę. Pan go dopytuje: - No i co znalazłeś?? - Znalazłem głupiego, co mi dał złotego

No i ten. Nie jestem pewien czy on przejdzie...

Dwóm przyjaciółkom po długich namowach, udało się wreszcie przekonać mężów, żeby zostali w domu i same wychodzą na kolacje do knajpy, żeby przypomnieć sobie "dawne czasy".
Po zabawnie spędzonym wieczorze, dwóch butelkach białego wina, szampanie i buteleczce wódki opuszczają restaurację całkowicie pijane!
W drodze powrotnej obie nachodzi "nagła potrzeba", może dlatego, że dużo wypiły. Nie wiedząc gdzie iść się wysikać, bo było juz bardzo późno, jedna wpada na pomysł i mówi do drugiej:
- Wejdźmy na ten cmentarz, tutaj na pewno nikogo nie będzie.
Wchodzą na cmentarz, najpierw jedna ściąga majtki, sika, wyciera się tymi majtkami i oczywiście je wyrzuca... Widząc to, druga od razu sobie przypomina, że ma na sobie drogą, markową bieliznę i szkoda by ją było tak wyrzucić. Ściąga więc majtki, wkłada je do kieszeni, sika i zrywa kokardę z pierwszego lepszego wieńca, żeby się "podetrzeć". Na drugi dzień mąż pierwszej, dzwoni do męża drugiej:
- Jurek, nawet sobie nie wyobrażasz co się stało! To koniec mojego małżeństwa!
- Dlaczego?
- Moja żona wróciła o 5-tej rano kompletnie pijana i na dodatek bez majtek. Od razu wywaliłem ją z domu.
Na to drugi:
- Marek, to jeszcze nic, wiesz co do wykombinowała moja? Nie tylko przyszła pijana i bez majtek, ale miała włożoną w tyłek czerwona kokardę z napisem: "Nigdy Cię nie zapomnimy. Łukasz, Ignac, Staszek i pozostali przyjaciele z siłowni".


(05:00 PM) yeed      -      Gf X 280....to jest najnowszy kombajn tongue.gif
(05:00 PM) yeed      -      Wyciaga z Crisisa maximum....do tej pory..jeszcze, żadna karta nie potrafiła obsłuzyc Crisa w max detalach
(05:01 PM) Rangiz      -      hahahaha
(05:01 PM) switek17      -      obsłużyć Crisisa na max detalach? biggrin.gif CRISIS! czy to prawda? smile.gif
(05:01 PM) Rangiz      -      Muszę powiedzieć Kryśce co o nim piszesz
(05:01 PM) yeed      -      i roździelczości
(05:01 PM)  Rangiz        -        Chyba o Crysisa chodziło panowi, hehe

ArminaS (16-06-2008 19:43)
hej...
PoP (16-06-2008 19:43)
witam ;]
ArminaS (16-06-2008 19:43)
a co ty taki oficjalny ;d
PoP (16-06-2008 19:43)
...
PoP (16-06-2008 19:44)
cześć Arminas kotku xD
ArminaS (16-06-2008 19:44)
mrrrr.... witaj :P

Sorka, że tak mało ale tamte rozmowy z SB zginęły mi z kompa, w związku z tym zaczynam siedzieć na shoucie w poszukiwaniu innych.

Ostatnio edytowany przez Prince of Persia (2008-06-18 14:34:39)

Offline

 

#3 2008-05-24 14:44:56

RobsonAjax

Naczelny

Zarejestrowany: 2008-03-27
Posty: 67
Punktów :   

Re: Gotowe arty nr. II

PoP, ale te rozmowy jakoś sformatuj (powyrównuj linijki itp.), żeby to nie był taki chaos, ok? Zaraz dodam tu swój drugi art.


Pozdrawiam.


Podobnie jak w prawdziwym życiu, tak w drugiej odsłonie sagi Gothic (również Nocy Kruka) warto mieć dobre nawyki żywieniowe. Oto opis produktów, dzięki którym nasza postać otrzyma różnorakie bonusy i korzyści.
- Ciemne grzyby; zjedzone w liczbie 50 sztuk, podniosą nam manę o 5 punktów; występują one niemal na każdym kroku- w lasach i bezdrożach, dolinach i górach
- Jabłka; skonsumowanie 25 tych owoców podniesie nam siłę o 1 punkt; możemy je znaleźć w szczególności u handlarzy
- Goblińskie jagody; pojedyncza roślina doda 1 zręczności, jednak jeśli umiemy alchemię, warto te jagody zatrzymać; zwykle znajdują się w pobliżach koczowania goblinów
- Smoczy korzeń; plus 1 do siły, ale jak w przypadku jagód warto je zatrzymać w celu warzenia mikstur; rośliny te ciężko znaleźć, mają je też elitarni orkowi wojownicy
- Zielony nowicjusz; przy pierwszym „zaciągnięciu” dostanie +5 doświadczenia, jest to efekt jednorazowy; przepis na skręta znajdziemy w obozie bandytów w Jarkendarze u Fortuna
- Mikstura przemiany duszy; dodaje doświadczenie, w zależności od rozdziału; zdobycie jej również  jest powiązane z osobą byłego nowicjusza
- Piwo Coragona; wypicie browaru dodaje +2 do punktów trafień i + 1 do many; dostaniemy jedną sztukę, po oddaniu srebra tego karczmarza
- Gulasz Thekli; spożycie podniesie nam współczynnik siły o 1; do zdobycie w grze 5 razy (przy rozmowie, po pokonaniu smoków, powrocie z Doliny, przyniesieniu pakunku od Sagitty i uwolnienie Beneta z więzienia) u kucharki najemników, Thekli
- Gulasz bandyty z Jarkendaru; +1 do siły; u zbója gotującego w głównym obozie
- Szybki śledź; tymczasowy umiejętność szybkiego biegania; do kupienie u pirata Samuela
- Młot Lou; wypicie spowoduje podniesienie się many o 1; również u Samuela, ale najpierw musimy dostarczyć mu przepis
- Łzy Innosa; kiedy wypije je Mag Ognia dostanie +4 do siły i zręczności- przedstawiciel innej gildii, skona w męczarniach; napój znajduje się w podziemiach klasztoru Innosa
- Żuwaczki pełzaczy; „użycie” spowoduje regeneracje many; do zdobycia u wszystkich pełzaczy

Ostatnio edytowany przez RobsonAjax (2008-05-24 15:57:12)

Offline

 

#4 2008-06-07 09:28:37

Rangiz

Redaktor

Zarejestrowany: 2008-03-25
Posty: 39
Punktów :   

Re: Gotowe arty nr. II

Niestety nie jesteśmy w stanie wszystkim dogodzić
Jak trafiłeś na G Up
A więc...Swoja przygodę z forami o gothicu zacząłem od Gothic Khorinis, które do dziś bardzo miło wspominam. Niestety, po dość szybkim okresie rozwoju, pewne typki, którym nie podobała się nasza dynamiczna rozwojowa postawa, dokonali hakerskiego ataku na forum, które już się po tym nie podniosło. Wtedy z ciekawości postanowiłem zajrzeć na inne fora o tej tematyce. Odwiedziłem wszystkie większe portale i kilka mniejszych, pierwsze wrażenie z GUp było odpychające i nie zostałem tam za długo....50% na koncie i musiało minąć parę miechów bym przekonał się i powrócił na Gothic Up....dziś wiem, że to porządne forum. I nie żałuje, że trafiłem właśnie tutaj.

Często zmieniasz "kolorek" na forum. Dlaczego?

Ze względu na moja prywatną sytuację życiową.....dosyć sporo ostatnio się działo w moim życiu co sprawiało, że raz miałem więcej czasu a raz mniej. Jak brakowało mi czasu i "grzałem stołek" to zawsze było mi źle, dlatego rezygnowałem. Teraz znowu mam jednak trochę czasu i na dodatek Kacperex mnie namawiał do powrotu, a jak Kac prosi to sprawa poważna. Z pewnością części userów może się to nie podobać, ale niestety nie jesteśmy w stanie wszystkim dogodzić...taki los administracji.

No właśnie, ciężkie jest życie administratora. Wszystko na waszej głowie. Nie lepiej być szarym userem? 
Ba...oczywiście, że, fajnie jest być zwykłym szaraczkiem. Jednak, gdy człowiek dostaje propozycję, która pozwoli mu się rozwinąć dalej to dlaczego miałby nie spróbować? Kto się nie rozwija ten się cofa. Dodatkowa motywacją do pełnienia poważnych funkcji na forum jest satysfakcja płynąca z dobrze wykonanej pracy. Robię to także z myślą o Kacperexie, który obdarzył mnie swoim zaufaniem i wiem, jak ciężką robotę musiał odwalać do tej pory. Dlatego teraz nie będzie sami. Podzielimy się pracą...by wszystko miało ręce i nogi..ale bez zaharowywania się na śmierć.

Może uronisz rąbka tajemnicy, czy i jeśli to jakie zmiany są planowane na forum?
Hm...z tego co mi wiadomo....szybkimi krokami zbliża sie do nas aktualizacja Invision Power Board...co wiąże się...z "wyczyszczeniem" forum z wszystkich dodatkowo wgrywanych implementacji....więc po aktualizacji znowu zacznie się zabawa z wgrywaniem wszystkich bajerów. Z jednej strony będzie sporo roboty ale z drugiej będzie okazja do utrwalenia wiedzy i poprawy rzeczy, których jeszcze nie skończyliśmy. Z pewnością mnie i Szczura czeka jeszcze dużo nauki, by dojść do poziomu Kacperexa...ale myślę, że razem tworzymy team, który dobrze może sie uzupełniać. Tak czy inaczej, z pewnością coś wymyślimy by usprawniać forum. Ostatnio miałem się zabierać za wgrywanie dodatkowych pakietów z zabezpieczeniami, jednak ze względu na nową wersję IPB nie ma sensu wgrywać ich teraz...

Jakie masz plany na przyszłość w życiu prywatnym?
W pierwszej kolejności...skończyć studia...to jest dla mnie sprawa priorytetowa...w międzyczasie poszukam nowej pracy...a reszta wyjdzie w praniu.

Opisz pokrótce jak widzisz każdą z części gothica.
Jako zatwardziały fan serii...zawsze będę twierdził, że "jedynka" była najlepszą częścią z serii wydanej, przez Jowood. Niesamowity klimat, muzyka, zupełnie nieznany świat. Gothic 2 & Noc Kruka, też trzymały bardzo wysoki poziom. Prezentując ciekawa historię i poprawiając grafikę. Gothic 3 niestety w moim odczuciu to jedna z większych wpadek, jeśli chodzi o gry. Zupełne odejście od starego klimatu. Słaba historia, mesa bugów. Mi ładna grafika nie wystarczy. Jednym słowem...słabizna. Teraz czekamy z napięciem na dodatek do G3, który moim zdaniem nie poprawi nadszarpniętej opinani trójeczki. No i Zupełnie nowy koncept Spellbounda czyli Gothic 4: Arcania. Tak czy inaczej, dla fanów gothica to dobre wieści. Czeka nas sporo czasu spędzonego przed komputerami, oby tylko w rozgrywce na najwyższym poziomie.

Jakie masz zainteresowania i dlaczego właśnie one?
Sport...ponieważ lubię czasem pobiegać za piłka i rozruszać stare kości
Komputery....ogólnie lubię śledzić nowinki na rynku technicznym jak i nowości wydawane na Pcety...zatwardziały fan blaszaków...konsole SUXXXX
Historia...zawsze lubiłem ten przedmiot w szkole co przełożyło się na moje zainteresowania.

Serdecznie dziękuje za udzielenie mi wywiadu.
Pozdrawiam wszystkich fanów gothica...i liczę, że będziecie pomagali nam rozwijać serwis...w końcu to nie tylko my ale także wy go tworzycie.
---------------------------------------------

Nie wiem czy zostawiać te kropki w odpowiedziach yeeda...

Ostatnio edytowany przez Rangiz (2008-06-07 09:33:57)

Offline

 

#5 2008-06-16 12:28:32

Arminas

Redaktor

Zarejestrowany: 2008-03-24
Posty: 58
Punktów :   

Re: Gotowe arty nr. II

Wstęp:
Witojcie!
Bardzo przepraszam za ciągłą zmianę terminów, ale rok szkolny się kończył więc trzeba było się trochę pouczyć, popoprawiać, ale w końcu wyszliśmy na światło dzienne! Zrobiłem nową szatę graficzną, pewnie już poznaliście że jest ona zaczerpnięta z G1, nowa czcionka (G2). Mam nadzieję że ten numer wygląda o wiele lepiej od ostatniego, wszystkie uwagi możecie zgłaszać na forum G'up, lub na naszego maila - wiescinordmaru@o2.pl

Pozdrawiam
Arminas (zastępca redaktora)

Gothic4 – nowe nazwy, nowa fabuła, nowe pytania…

Nazwa

Studio Spellbound zaczęło mówić o nowej nazwie G4, miała ona być taka - Gothic 4 : Arcania. Po następnym okresie czasu pokazano nową fabułę i nazwa G4 znowu została zmieniona na - Arcania: A Gothic Tale. Dzięki stronie Gothic4.com.pl, dowiedziałem się jaka będzie prawdziwa nazwa czwóreczki. Wygląda to tak
Gothic4 : Arcania – nazwa dla europy
Arcania: A Gothic Tale – nazwa dla USA,
widzimy że twórcy planują specjalne dostosowanie gry pod stany zjednoczone, ale jeszcze jedna rzecz pozostanie zmieniona pod USA, grafika. Będzie ona bardziej kolorowa, bajkowa, a gracze z Europy dostaną świat mroczniejszy. Tak twórcy dostosują się do „dwóch światów”

Fabuła

Niby fabuła jest już ukończona, ale nie doszły do nas żadne informacje na ich temat… Była zapowiedz w której będziemy nowym bezimiennym, lecz z wywiadu dla serwisu G’up wynika że to były plotki… Ech, już nie wiem w co wierzyć.

Screeny!

Nie dawno wyszło kilka(naście) nowych screenów z G4! Mamy nadzieję że są one prawdziwe i że ukazują świat G4, bez żadnych Photoshop’owych sztuczek. Jak dla mnie są one bardzo fajne, ale… Trochę za bajkowo. Mam nadzieję że to są screeny z wersji dla USA, i że u nas będzie ciemniej , wszystkie screeny możecie oglądać na stronie G’up.

„Nowe pytania…”

W temacie zapowiedzi, napisałem „nowe pytania…” ponieważ od ciągle mało wiemy, np. jaką rolę w G4 będzie odgrywał Xardas (wiadome jest że on będzie), co będą robić twoi kumple itd, lecz, dzięki G’up, możesz się spytać o to twórców! Pytania składasz na forum, a nasi Admini wybiorą kilka i wyślą je e-mail’em.

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.mkontakt.pun.pl www.sherwood.pun.pl www.aim.pun.pl www.scoigi2klan.pun.pl www.inteligentnydom.pun.pl