Wieści z Nordmaru

Gazetka Gothic Up


#1 2008-03-25 12:27:35

Arminas

Redaktor

Zarejestrowany: 2008-03-24
Posty: 58
Punktów :   

Co w 1 numerze?

Pytanie takie jak w temacie... Wypowiadać się

W świecie Gothic mało się jak na razie dzieje... Najlepiej zebrać te dwa fan-arty i je szczegółowo opisać...
Problem taki jak gdzie jest guru, i inne które baaaaaaaardzo wkurzają...
W Moodowni najlepiej coś o modzie Gothic multiplayer, Gothic Online
Wywiad najlepiej z Lynchem. Jest jednym z (jak dla mnie) lepszych i porządniejszych userów.
Wiersze, opowiadania itd...
Paczka humoru...
I nowości ze świata gier... Ardventh się powinien tym zająć...

Offline

 

#2 2008-03-26 20:13:03

Rangiz

Redaktor

Zarejestrowany: 2008-03-25
Posty: 39
Punktów :   

Re: Co w 1 numerze?

Na początek chyba wystarczy.

Offline

 

#3 2008-03-27 10:44:36

Kraver Lynch

Użytkownik

Zarejestrowany: 2008-03-25
Posty: 14
Punktów :   

Re: Co w 1 numerze?

Tak jak na 1 numer to dobrze.
Skrobne opowiadanie, czy ma obejmowac teamtyka gothic, czy moge rozszerzyc horyzonty?

Offline

 

#4 2008-03-27 18:56:50

RobsonAjax

Naczelny

Zarejestrowany: 2008-03-27
Posty: 67
Punktów :   

Re: Co w 1 numerze?

I. O Gothicu: myślę, że jakieś krótkie info o G IV wystarczy- to kieruję do Wyszukiwaczów: coś nawet z naszej stronki, w miarę świeżego, wziąźć w obróbkę i przeredagować. Coś można też powiedzeć o dostępnościach Gothiców, tj. ceny, gdzie najtaniej, promocje CD Projektu itp.. Tyle na p[ierwszy nr. wystarczy.

II. Tak, jednym z działów gazetki będzie rozwiązywanie gothicowych problemów [głównie technicznych]. Na poczatek można opisać rozwiązanie Where is Guru?. (mogę się tego podjąć)

III. Proponuję w "1" wypisać główne założenia Gothic X (spokojnie, na Gothic Online przyjdzie pora - myślę o całym numerze dla niego ). Wypunktować GX od "myślników" czy zrobimy "cały", tj. o ekipie, krótką historie o projkcie, fora, inforamacje?

IV. Kto będzie przeprowadzał wywiady? Ja myślałem, nad tym, żeby zrobić zestaw pytan i zadawać je każdego, czyli tak jak w CD-Action było (nie wiem czy jest, bo dawno nie czytałem). Co wy na to?

V. Wiersze opowiadania... Może jakieś małe ogłoszenie na forum? Każdy mógłby nadsyłąć sowje prace. Oczywiście wiadomo, że możecie wy też coś pisać . Ale chcę, aby społeczność G.upa też tworzyłe tę gazetkę.

VI. Humor? Ale jak? Pomysł ok, ale to będą śmieszne kawały np. o babie czy temat Gothica?

To narazie wsyzstko. Odezwę się w weekend i już polecą konkrety.
Aha i jeszcze jedno: mam nadzieję, że nie będziecie mnie brali za jakiegoś gbura, który będzie tylko zadania przydzielał i się wymądzrzał :P. Sam też coś napiszę, a jeśli będę popełniał błędy to wytykać. Wszyscy na tym skorzystamy.
Dziękuję za uwagę i
Pozdrawiam.

Offline

 

#5 2008-03-27 19:01:43

Rangiz

Redaktor

Zarejestrowany: 2008-03-25
Posty: 39
Punktów :   

Re: Co w 1 numerze?

Wywiad ja mogę wziąć, jednak stały zestaw pytań mi się nie widzi. Oczywiście niektóre moga się powtarzać, ale większość powinna być dostosowana do usera. Takie jest moje zdanie.

Offline

 

#6 2008-03-27 19:07:40

RobsonAjax

Naczelny

Zarejestrowany: 2008-03-27
Posty: 67
Punktów :   

Re: Co w 1 numerze?

Dobrze. Jeśli będziesz przeprowadzał wywiady, to wskazane jest, abyś też dorzycał coś od siebie. Mimo wszystko kiedyś w CD-Actionie były takie pytania do redaktorów. U nas mogłyby to być o ulubionych grach, sportach itd. Ale to już zależy od Ciebie, jak ty to widzisz .


Pozdrawiam.

Offline

 

#7 2008-03-27 19:35:32

Arminas

Redaktor

Zarejestrowany: 2008-03-24
Posty: 58
Punktów :   

Re: Co w 1 numerze?

Napisałem mały artykuł o nowym modzie. W każdym numerze zamierzam zrobić taki krótki artykulik i umieścić go z boku jako ciekawostkę itp.

Die Rache Beliars


Krótki mod oferujący malutką kotlinkę, z już nie malutkimi wrogo nastawionymi do ciebie zwierzakami. Twoja matka prosi cię abyś zaniósł ojcu drugie śniadanie, który poluje w pobliżu. Nie masz wyboru. Jak matka cię prosi, to znaczy że ci każe. Przeprawiasz się przez gęste trawy, walczysz z wściekłymi ścierwojadami, wielkimi szczurami i kretoszczurami, lecz gdy już dojdziesz twojego ojca nie będzie. Znajdujesz kamienną tablice. Wokół ciebie panuje dziwna aura…

Jeszcze napisze o mega zapowiedz o Gothic X.

EDIT:
Zrobiłem, nie mega (trudno o tym znaleźć info), ale i tak pełną informacji zapowiedz:

Gothic X


Newsy:
Z oficjalnej strony GothicX wyczytałem że ekwipunek nie powinien być zmieniany… Nie jest jednak pewne, bo programiści mogą dorzucić prezent od siebie…

Programiści nie zamierzają zrobić czegoś takiego że wiele osób rozmawia z jednym npc w tym samym czasie… według mnie będą musieli się to zrobić gdyż zrobi się wielka kolejka do danego npc.

Wersja Alfa/Beta przewidywana jest na rok 2008/2009. Jak to się uda to będziemy mogli grać już w najbliższym czasie!

Ogólnie:
Gothic X to długo oczekiwana modyfikacja dająca możliwość gry wieloosobowej z kumplami w Internecie. W grze będziemy mogli wybierać jak nasza postać ma wyglądać, nie jestem tego pewien ale prawdopodobnie będziemy mogli wybrać rasę. Będziemy grać w starej dobrej kolonii, zapewne żeby gra się później nam nie znudziła będą otwierane serwery z nowymi mapami, brońmy, osobami. Zapowiada się świetna zabawa!

Prace nad modyfikacją trwają i trwają… Czego się dziwić. Przenieść Gothica całkowicie do Internetu to nie lada wyzwanie! Potrzeba wiele pracy, nowych animacji, nowego systemu, wielu testów. Teraz twórcy zmienili język programowania i zapowiadają że to wszystko im się uda zrobić szybciej .

Team:   

Główny skład


Zerxes
Szef, programista, założyciel grupy     - Niemcy   
           
Silvestro    
Twórca grafiki 3D, Moder (Grafika 3D, Tekstury, Skrypty, Spacer) - Niemcy        
           
Hawk2hawk    
Webmaster, programista, twórca aplikacji, Moder (Grafika 2D, Skrypty, Spacer) - Niemcy
           
Hagelnacht    
Webmaster, Public Realations - Niemcy   

Pozostali


   
Shadowblade    
Menadżer społeczności - Niemcy   
           
Rebelzo    
Międzynarodowy Moderator     - Austria   
           
Kacperex    
Międzynarodowy Moderator     - Polska   
           
LordOfWAR    
Międzynarodowy Moderator     - Ukraina

Offline

 

#8 2008-03-29 18:55:01

Rangiz

Redaktor

Zarejestrowany: 2008-03-25
Posty: 39
Punktów :   

Re: Co w 1 numerze?

Wywiad Z Kraverem ukończony. Teraz muszę go jakoś do porządku doprowadzić, bo w chwili obecnej jest bez składu i ładu. No i jeszcze na podstawie tego wywiadu mam zamiar napisać wierszyk, coś w stylu moich wierszy na G up o userach.
Teraz 2 pytania.
1. Gdzie wrzucic moj wywiad (po dopracowaniu).
2. Na kiedy planujemy premierowe wydanie?

Offline

 

#9 2008-03-29 19:16:47

RobsonAjax

Naczelny

Zarejestrowany: 2008-03-27
Posty: 67
Punktów :   

Re: Co w 1 numerze?

Rangiz:

1. Jutro założę temat.
2. Wydaję mi się, że jeszcze tydzień/dwa? To zależy, kiedy napłynął prrace, a ja nie chcę nikogo popędzać .


Pozdrawiam.

Offline

 

#10 2008-03-31 19:41:30

Vergil

Nowy użytkownik

Zarejestrowany: 2008-03-25
Posty: 6
Punktów :   

Re: Co w 1 numerze?

ja chce wywiad na ''kaszanke numeru'' czuli najwiekszego durnia xD
dobra, co ja mam pisać? niech mi ktoś da co pisać, i KTO będzie "the beeest userth on the foróms" ;p?
ja chciałbym bezimiennego pisać

brońmy

bronią :P

Ostatnio edytowany przez Vergil (2008-03-31 19:42:37)

Offline

 

#11 2008-04-05 17:17:50

Kraver Lynch

Użytkownik

Zarejestrowany: 2008-03-25
Posty: 14
Punktów :   

Re: Co w 1 numerze?

Mój artykuł gotowy. Hmmm trzeba skrobnąc jeszcze opowiadanko. Zajmę się tym dzisiaj wieczorem, albo jutro rano, Tak czy siak do jutra powinno byc gotowe.

Offline

 

#12 2008-04-05 18:12:31

RobsonAjax

Naczelny

Zarejestrowany: 2008-03-27
Posty: 67
Punktów :   

Re: Co w 1 numerze?

Vergil: Przecież nikt Ci nie broni tego pisać :P.

Ja swojego arta już kończę, więc już chyba powoli jestemy gotowi do wydania I. numeru- następny weekend?


Pozdrawiam.

Offline

 

#13 2008-05-01 11:34:58

Rangiz

Redaktor

Zarejestrowany: 2008-03-25
Posty: 39
Punktów :   

Re: Co w 1 numerze?

Ehh. Niektórzy nie mają Worda . Może zrobić by wersję notatnikową. Bez tych wszystkich bajerów. Sam czysty tekst? Szkoda, żeby ktoś przez brak worda nie mógł przeczytać naszej pracy.

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.im2010.pun.pl www.joka.pun.pl www.extreme-world.pun.pl www.wlokniarzlesna.pun.pl www.mlodzifani.pun.pl