Wieści z Nordmaru

Gazetka Gothic Up


#1 2008-04-27 11:44:50

RobsonAjax

Naczelny

Zarejestrowany: 2008-03-27
Posty: 67
Punktów :   

Nr. I- ostateczne składanie

Dobra, oto pierwsza kwestia, czyli wszystko pisemne, co się znajdzie w nr. I:

Mój wstęp:

Witamy wszystkich czytelników!
Długo przyszło Wam czekać na piewszy numer naszej Gothic.upowej gazetki, ale myślę, że czas oczekiwań zostanie wynagrodzony przez końcowy produkt.
Ideą owej gazetki jest przybliżenie życia społecznośći G.upa, czyli coś o grach, userach i oczywiście Gothicu. Jak nam to wyszło ocenicie po lekturze, która mam nadzieję przyciągnie Waszą uwagę. A oto, co znajduje się w pierwszym numerze:
- zapowiedź i informacje na temat projektu Gothic X
- rozwiązanie "popularnego" problemu "Where is Guru?"
- wywiad z Kraverem Lynchem i opowiadanie napisane przez niego (i o nim również się znajdzie [by Razgiz])
- humorystyczne, shoutboxowe rozmowy znalezione przez Princa i Namelessa

Pojawienie się następnego numeru, przewidujemy na 1 czerwca (czyli dzień dziecka :P)

W imieniu całej redakcji jeszcze raz życzę miłej lektury! Prosimy też Was o nadsyłanie ewentualnych opini, skarg, wskazówek- to dla nas bardzo ważne.

Wywiad z Kraverem Lynchem.

Jak trafiłeś na najlepsze forum, poświęcone serii gier „Gothic”, które nosi nazwę Gothic Up?

Hehe, cóż za reklama, ale nie przeczę, że jest najlepsze. Pewnego czasu istniałem na Gothic Site, jednak opuściłem je szybciej niż znalazłem, po tym, jak poznałem tamtejszych ludzi.
Chciałem zaciągnąć się gdzieś indziej, i po pewnym czasie znalazłem Gothic Up. Co prawda nie wiązałem z tym większych planów, jednak po ciepłym przywitaniu i entuzjastycznym nastawieniu do mojego pierwszego opowiadania postanowiłem zostać tu trochę dłużej. Moja kariera jakoś się rozwija, no i nie mam zamiaru osiąść na laurach. Ciężka praca jest kluczem do sukcesu.


Kiedy pojawiłeś się na forum Gothic Up, wywołałeś małe zdziwienie. Twój styl pisanie postów jednych przyciągał, drugich odpychał. Jak się czułeś wiedząc, że niektórym nie podobasz się jako user?

Cóż, ten styl pisania wziął się po części ze swojego rodzaju "indywidualności". Nie chciałem pisać prostych, krótkich postów, jakie zauważa się milion razy.
A co do ludzi, którym to się nie podobało, to szczerze mówiąc nie patrzyłem na to. Nie ma rzeczy idealnych, które spodobają się każdemu. W każdym razie nie zniechęciłem się.


Na pewno się nie zniechęciłeś. Teraz jesteś poważany i przez wielu uważany za wielkie odkrycie G up, co potwierdził ranking przeprowadzony przez Yeeda. Czujesz na sobie ciężar? W końcu od takich jak ty wymaga się troszkę więcej.

Tak. Sam byłem zaskoczony takim entuzjazmem wobec mojej osoby. Czuje się z tym dobrze, ale pewien ciężar jest odczuwalny. Oczywiście mógłbym niczego nie robić, ale nie chce zawieść forumowiczów. W końcu wszystko jest robione dla nich, zakon, gazetka, czy opowiadania.

Jak sam wspomniałeś Zakon Świętego Miecza, gazetka, opowiadania. Czy nie za dużo bierzesz na swoje ramiona?

Do zakonu zostałem wybrany. Tak więc czuje obowiązek pełnienia swej funkcji. Z gazetką jest podobnie. A co do opowiadań. Cóż, wielu użytkownikom się podobają, więc sprawiam im przyjemność.



Skądinąnd wiem, że masz zamiar zaciągnąć się do wojska. Skąd ten pomysł?

Hmm...jest kilka powodów, dla których wybieram się do Armii. Jednym z nich jest patriotyzm, który żyje w mym sercu i duszy. Czuję obowiązek służenia ojczyźnie, która tak wiele razy walczyła o swoją niepodległość. Niezależnie jaka będzie cena tej służby, w ten sposób uczczę pamięć mych przodków.
A drugim powodem jest po prostu to, ze mi sie to podoba. Może brzmi to głupio, ale po prostu lubię życie na granicy wytrzymałości, działanie w stresie, itd. Dlatego tez trenuje militarny system walki Krav Maga i chodzę na siłownię. Przygotowuję się do służby. Ściślej mówiąc chodzi mi o jednostki specjalne, czyli komandosi




Powiedz coś o swoich zainteresowaniach: Sport, muzyka, zabawa itp...

Zacznijmy od sportu. Jak wspomniałem, trenuje militarny system walki Krav Maga. Zdałem egzamin, który odbył się parę dni temu, no i w pewnym sensie jestem usatysfakcjonowany. Wiem ze moja praca nie poszła na marne i nie zawiodłem trenera. Nie wyobrażam sobie życia bez sportu. Poza tym chodzę na siłownie, ale to juz tylko dla siebie. Żeby dobrze wyglądać, hehe.
Co do muzyki, to nie wyobrażam sobie dnia, żeby do mych uszu nie wleciał dźwięk jakiegoś kawałka heavy metalowego, ale ostatnimi czasy notorycznie słucham death metalu, a konkretnie naszego kochanego polskiego zespołu Vader.
Choć to dziwne, to od czasu do czasu lubię posłuchać sobie starego, dobrego hip hopu, pamiętającego czasy początku lat 90. Po prostu old school.
A co do zainteresowań, powiem pokrótce, średniowiecze, militaria, muzyka. Głownie tym wypełniam swoje życie, jednak te działy maja wiele „odnóg”, hehe




Wnioskuję, że skoro istniejesz na forum o Gothicu, to musiałeś w niego grać (Wow, dzisiaj mój dzień xD). Może pokrótce opiszesz jak widzisz poszczególne części tejże wspaniałej sagi.

Zacznijmy po kolei.
Gothic 1 był swego rodzaju rewolucją w grach RPG. No cóż, nic dziwnego. Mimo, iż wcześniej nie miałem kontaktu z tym rodzajem gier, to po przygodzie z gothiciem po prostu nie mogłem się od niego oderwać. Świetna, pełna zwrotów akcji fabuła, życie i przygody naszego bohatera, grafika jak na tamte czasy również zadziwiająca. No i to więzienne życie, kiedy nadepnie się komuś na odcisk....Nie wiem, ile razy wczytywałem grę z tego powodu, hehe.
Cóż, wiele czasu nie minęło, kiedy sięgnąłem po drugą odsłonę tej gry. Tym razem świat o wiele większy, komplikacje po wygnaniu śniącego, zbliżająca się apokalipsa. Tym razem nasz bohater staje się jeszcze potężniejszy i w pewnym momencie wręcz czuć moc płynącą z niego, po trupach zbliżamy sie do zatrzymania końca świata.
Krótko mówiąc, fabuła tez dobra, lecz o wiele bardziej liniowa niż w przypadku poprzednika.
Tak jak w G1 nie wiedziałem, o co w ogóle początkowo chodzi, tak w G2 od razu mamy jasno postawione co mamy zrobić.
Po takich wrażeniach z niecierpliwością czekałem na G3, który według zapowiedzi miał zrewolucjonizować wszystko. Jednaka mym oczom ukazał sie produkt przypominający jedynie nazwą, czym jest naprawdę. Te cukierkowe krajobrazy, fabuła tak liniowa i nie poskładana, wymagania przerastające wszystkie komputery i zatracony klimat....
Podsumowując:
G1 był dla mnie najlepsza częścią ze względu na mrok, fabule i klimat.
G2 nie wiele odbiega od tego, jednak ze względu na bardziej liniowa fabule stawiam go na 2 miejscu.
No, a ostania część nie zasługuje, według mnie, na miano Gothica, hehe.
Teraz nadzieja tkwi w Gothic 4, który być może będzie powrotem do starych dobrych czasów.




Dzięki ci za to, że zgodziłeś się na przeprowadzenie wywiadu. Jestem z tego powodu zaszczycony. Życzę kreatywności na forum i dalszych sukcesów z necie i w realu. Niech ci czerwony beret lekkim będzie xD.

Dziękuję również.


Arminas, Twoja zapowiedź jest już na obrazku, więc nie skopjuje :P. Dalej:

Humor (Nameless):
Jak powszechnie wiadomo, ludzie na Gothic.up należą do bardzo rozrywkowych. Oto niezaprzeczalny dowód tego faktu. Jedna z setek rozmów na ShoutBox'ie. W której pomysły rozmówców przechodzącą, można by rzec ludzkie pojęcie i zahaczają o humor momentami z granic absurdu. Przed wami prezentuję ten o to sympatyczny dialog.

(09:34 PM) shooX
- Mam nadzieje, że pod prysznicem sztormu nie będzie : D
(09:34 PM) Nameless
- moge iść z tobą?
(09:34 PM) shooX
- Noo... Ale weź swoją żółtą kaczuszkę dla towarzystwa ; D - Noo... Ale weź swoją żółtą kaczuszkę dla towarzystwa ; D
(09:35 PM) ArminaS
- ??
(09:35 PM) Nameless
- wezmę mojego braciszka : )
(09:35 PM) ArminaS
- Oooooooo
(09:35 PM) shooX
- : P...
(09:35 PM) ArminaS
- Zboczeńcy!! xD
(09:35 PM) Nameless
- gdzie? xD
(09:35 PM) shooX
- Ok... idę się podmyć xDD
(09:36 PM) Nameless
- Już lece!! xD
(09:37 PM) shooX
- Czekam ; p
(09:37 PM) ArminaS
- O Boże!
(09:37 PM) Nameless
- biegne tylko brata nie moge znaleźć xD
(09:37 PM) ArminaS
- Ale ludzie...
(09:38 PM) Nameless
- co?
(09:38 PM) Rangiz
- A ja mogę?!!!
(09:39 PM) ArminaS
- Zboczeńcy xD
(09:39 PM) Nameless
- gdzie?
(09:40 PM) ArminaS
- ...
(09:41 PM) ArminaS
- tu...
(09:41 PM) Nameless
- nie widze?
(09:42 PM) ArminaS
- kąpać razem wam się zachciało? Taaaaaak.. xD xD
(09:43 PM) Nameless
- xD

(09:43 PM) Prince of Persia
- Moge sie przylaczyc?

(09:44 PM) Nameless
- nie za dużo was Rangiz jeszcze wchodzi ale ty popie już nie
(09:44 PM) Nameless
- jedna kąpiel dziennie xD
(09:44 PM) ArminaS
-

(09:44 PM) Prince of Persia
- *łłee
(09:44 PM) Prince of Persia
- Lee to ja ide do ArminaSa moze bedzie chcial...
(09:44 PM) Rangiz
- Ja już czekam
(09:44 PM) ArminaS
- rozumiem....
(09:45 PM) ArminaS
- PoP... Won z mojej wanienki!! xD
(09:45 PM) Nameless
- to chodz ragniz już znalazłem braciszka : )
(09:45 PM) ArminaS
- ?????
(09:46 PM) ArminaS
- sam się komp xD
(09:46 PM) Rangiz
- Już kocurki, tygrysek nadchodzi. Miałłłłłłł
(09:46 PM) Prince of Persia
- Niee!
(09:47 PM) Prince of Persia
- Ja nie bo mnie wyrzuciles na ulice...nago!!!
(09:47 PM) ArminaS
- kwadracika wam się zachciało!! xD xD
(09:47 PM) ArminaS
- Eee... Dobrze się czujecie ??
(09:49 PM) Nameless
- xD
(09:50 PM) ArminaS
- nie nie ty...
(09:50 PM) ArminaS
- ty...
(09:50 PM) Nameless
- ja?
(09:50 PM) ArminaS
- idź won ty.. ty...
(09:51 PM) Nameless
- xD
(09:51 PM) ArminaS
- pop ten jeden...
(09:51 PM) Prince of Persia
- Dobra ale jak przyjdziesz do mnie zebym ci umyl plecki to...
(09:52 PM) ArminaS
- Ja stąd zwiewam... Zboczeńcy jedne xD
(09:52 PM) Nameless
- xP wole xar i plecki rangiza xD
(09:52 PM) ArminaS
- sam se myj te swoje... Brr... straszny widok... Pop nagi... xD
(09:53 PM) ArminaS
- xD
(09:53 PM) ArminaS
- NIE!!!!!
(09:53 PM) ArminaS
- hm... Dlaczego Shootox (czy jak mu tam) się nie odzzywa??
(09:53 PM) Prince of Persia
- Poczekaj...nie umyjesz mi pleecow?
(09:54 PM) Nameless
- xD
(09:54 PM) Prince of Persia
- hahah
(09:54 PM) ArminaS
-

(09:54 PM) Rangiz
- Ma zajęte usta xD
(09:55 PM) Rangiz
- Co dzisiaj we mnie wstąpiło?
(09:55 PM) ArminaS
- A ty nameless co się rechoczesz?
(09:55 PM) ArminaS
- Och ty nie dobry Rangizku... xD
(09:56 PM) Nameless
- nameless ;p
(09:56 PM) Prince of Persia
- xD xD xD!!!
(09:56 PM) Rangiz
- xD
(09:56 PM) ArminaS
- Hm... Namelles... Przez otwór xD
(09:56 PM) Nameless
- pożadanie?
(09:57 PM) ArminaS
- ??
(09:57 PM) Nameless
- nie jestem gejem : )
(09:57 PM) ArminaS
- Zapchał się...
(09:57 PM) Prince of Persia
- Nameless spimy razem?
(09:57 PM) Nameless
- braciszek zrobił się taki żółty ; )
(09:57 PM) Prince of Persia
- Gojem nie lecz gejem

(09:57 PM) Nameless
- gojem? ja też nie xD
(09:57 PM) Rangiz
- Bezwietrznej
(09:57 PM) ArminaS
- a jak tam braciszek??
(09:57 PM) Rangiz
- Miłej nocy
(09:57 PM) ArminaS
- Jedna świnia xD
(09:58 PM) ArminaS
- te jego X cię podnieca
(09:58 PM) Prince of Persia
- oh...szkoda xD
(09:58 PM) Nameless
- nieee ja sypiam tylko z xarem xD
(09:59 PM) ArminaS
- :(wacko):
(09:59 PM) ArminaS
- - fajnie się wywołuję tą emotikonkę

(09:59 PM) Nameless
- nawet dwa xD
(10:00 PM) shooX
- : )
(10:00 PM) ArminaS
- i minka nawet pasuje xD
(10:00 PM) Prince of Persia
-

(10:00 PM) Prince of Persia
- :wacek: xD
(10:00 PM) ArminaS
-

(10:00 PM) Nameless
- wiem
(10:00 PM) ArminaS
- stróbój sam

(10:00 PM) ArminaS
- na serio!
(10:00 PM) Nameless
- xD
(10:01 PM) Prince of Persia
- xD
(10:01 PM) Nameless
- teraz do ucha!! xD
(10:01 PM) ArminaS
- Oooo... Wyciągneli ci??


The Elder Scrolls IV: Oblivion vs. Gothic 3


    Chciałbym poruszyc temat dwóch gier „gigantów”, które zrewolucjonizowały świat gier ubiegłego roku. Obie odsłony były krokiem milowym zarówno w świecie RPG jak i w porównaniu z poprzednimi częściami tych tytułów. Gry zebrały liczną rzeszę fanów, testujących i chwalących swych ulubieńców.
    Zacznijmy od czwartej części Elder Scrolls. Pierwsze, co rzuca się w oczy to przepiękna grafika, zadziwiająca zarówno pięknem i surowością. Świat jest bardzo przybliżony do świata XV-wiecznego, oczywiście z elementami fantasy. Wiele nowatorskich rozwiązań takich jak jazda konna, nauka różnych fechtunków wraz z własnymi doświadczeniami czy system walki spotkały się z entuzjazmem nie tylko fanów, ale również społeczności graczy. Pomimo pięknej i realistycznej grafiki gra chodzi płynnie, co pozwala na wiele godzin cieszącej oko zabawy nawet na starszych komputerach. Niestety płynnością rozgrywki płacimy wczytywaniem każdej lokacji, nawet domów i piwnic, co ogółem zabiera nam trochę czasu.
Pomijając jednak kwestie wyglądu należy przyjrzec się fabule, która odgrywa istotną rolę w każdym RPG-u, tworząc klimat i „smaczek”.
Niewątpliwie historia Oblivion’a jest świetna. Mimo, iż mamy wyznaczone jako takie wytyczne co do naszej przyszłości to reasumując, nie wiemy tak naprawdę nic. Poza tym pełno zwrotów akcji, intryg, itd. tworzą naprawdę świetny produkt, jakim jest The Elder Scrolls IV. Jedyne co razi w oczy to oklepany temat dobrego i praworządnego bohatera, niszczącego zło i ratującego świat.
Przyglądając się pozostałym odnogom gry takim jak, np. tworzenie postaci to producenci odwalili kawał dobrej roboty. W tworzeniu swego bohatera jesteśmy praktycznie nieograniczeni pod względem wyglądu, charakteru i umiejętności co podnosi wartośc i przyjemnośc gry.
W późniejszym czasie na półkach sklepów ukazały się kolejne dwa dodatki do gry, tworząc produkt podnoszący poprzeczkę bardzo wysoko. Poza tym Oblivion zapewnia nam kilkadziesiąt, jak nie kilkaset godzin godzin przedniej zabawy.

Czas na Gothic’a 3. Gra również wielce oczekiwana, szczególnie przez fanów poprzednich części, które uwiodły nie jednego człowieka swym klimatem, epickością i fabułą.
Najnowsza częśc sagi nie pokazała nam jednak tego, do czego przyzwyczailiśmy się wcześniej. Mroczna grafika znana z pierwszych części została zastąpiona cukierkowym, wręcz świecącym się światem, co mijało się z celem. Nie tylko ukazany świat okazał się klapą, ale również zdaniem wielu graczy fabuła, która była po prostu nie poskładana, ucięta i liniowa. Przyczyną było usunięcie rozdziałów, które trzymały nas na odpowiedniej drodze.
Pomijając grafikę i fabułę to system walki też nie ukazał nam niczego nadzwyczajnego. Pod koniec gry można dojśc do wniosku, ze inwestowanie punktów doświadczenia w umiejętności bitewne jest zbędne, a liczy się tylko i wyłącznie siła. Mimo to gra nie zniechęciła wszystkich, lecz ma o wiele mniej zwolenników od swych poprzedników. Producenci próbując ratowac swoje dziecko wypuścili kilka patchy aktualizujących, z których większośc była autorstwa fanowskiego. Mimo wszelkich wysiłków, na nic to się zdało. Kosmiczne wymagania sprzętowe i zepsuty klimat gry odrzuca ludzi już na wstępie, przez co końcowo Piranha Bythes, firma tworząca Gothic splajtowała, oddając swój produkt w ręce innych ludzi.
Gra nie doczekała się żadnego dodatku.

Podsumowując, ocena gry zależy od subiektywnego spojrzenia graczy na przedstawione produkty. Mimo wszystko Oblivion ma przewagę nad swym konkurentem, i to nie małą.
Klęska Gothic’a spowodowana jest nie tylko zepsuciem klimatu, ale wygłaszaniem wielu obietnic na długo przed ukazaniem produktu, które nie miały miejsca.

Where is Guru? No właśnie...

Zanim jakaś częśc przyszłych graczy Gothica III rozpocznie rozgrywkę w świecie Myrtany, może już na samym początku stracić trochę nerwów. A to za sprawą pewnego niemiłego problemu, który skutecznie paraliżuje rozgrywkę. Jednak problemy z reguły da się rozwiązywać, a Where is Guru nie jest odstępstwem od tej reguły.

Komplikacja pojawia się wtedy, gdy dłuuugo graliśmy w GIII, grzebaliśmy coś w plikach lub wyszliśmy nieprawidłowo z gry (np. reset, alt + F4). Proste ponowne uruchomienie kompa powinno pomóc. Jednak gdy majstrowaliśmy z plikami, sprawa przedstawia się już gorzej. Należy: sprawdzić jak nazwaliśmy plik po kompresacji folderu na .pak Project_compiled.pak czy Projects_compiled.pak, ten bład wyskakuje jak damy tą pierwszą nazwę Project_compiled.pak- a dokładniej? Brakuje "s" na końcu słowa Project. Guru może pojawić się też, gdy mamy za mało tzw. pamięci wirtualnej. Rozwiązanie? Prawy przycisk myszy na Mój Komputer następnie Właściwości--> Zaawansowane--> Wydajność--> Ustawienia--> Zaawansowane--> Pamięć wirtualna--> Zmień, potem lewym przyciskiem myszy na dysk z zainstalowanym Gothiciem i ustawiamy na 4500 do 5000. Powinno pomóc.

Niestety, natura Where is Guru? nie została do końca poznana i te porady nie muszą rozwiązać problemy na "100%", niemniej wielu osobom pomogły.

Opo Kravera:

  Idę prosto. Gdzieś przed siebie, nie mam dokładnego celu. Idę po chodniku. Mijam jakichś ludzi. Cieszę się, że ta jesień jest taka ciepła. Idę prosto w rozpiętej kurtce, z przyklejonym do twarzy uśmiechem. Słyszę jakąś melodię - tłusty bit z orientalnymi dzwoneczkami odbijającymi się echem w mojej głowie. Idę prosto, przed siebie, po chodniku i mijam ludzi. Kiwam głową w rytm tłustego bitu i orientalnych dzwoneczków a ludzie patrzą na mnie z błyskiem pobłażania i litościwego miłosierdzia w oczach.
         Idę z przyklejonym do twarzy uśmiechem, bo słyszę głosy. Donośne szepty i zmysłowe pomrukiwania. Gdzieś daleko, ale na tyle blisko, że wiem o co chodzi. Gdzieś w tle tłustego bitu i orientalnych dzwoneczków, ktoś mnie namawia a ja wcale nie mam zamiaru się przeciwstawiać. Ktoś mnie namawia, żebym zapalił.
         „Pal….pal słoneczko. Przecież mnie kochasz, zrób to dla mnie, zrób to kotku. Nie pozwól ulecieć mi w powietrze z płuc kogoś innego. Dobrze wiesz kim jesteś! Nie pozwól im sobą manipulować. Nie przeżyję twojej zdrady!”
         Nie zdradzam jej. Kocham ją. Skręcam z prostej drogi, wyłożonej aksamitnym chodnikiem i znikam w mrocznym zaułku. Kocham Cię Mary Jane.


                       I tak oto ukazała się zamaszysta jaźń polskiego intelektualisty.

Wiersz Rangiza:

Kraver Lynch ma podobno Pudziana ciało
Ponieważ wiadomo, że treningu mu mało
Ćwiczy dniami i nocami
Czasami bawi się fujarą pod kocami
Chce iść do naszego wojska
By dumna była z niego Polska
Może zostanie awansowany do rangi generała
Oj, wtedy poleje się gorzała
Został komturem w forumowym Zakonie
Gdzie dyskutuje się o Bezim, Xardasie i magicznym kondonie
Świetnie opowiadania nam prezentuje
Które w ubikacji na sraj-taśmie zapisuje
Do gazetki pisze arty
Potem udaje się na party
Gdzie różne trunki spożywa
Najczęściej ze szklanego tworzywa
W jego mieście stoją przedsiębiorstwa „naukowe”   
W których produkuje się napoje wyskokowe
Na naszym forum w tak krótkim czasie tyle osiągnął
Życzę mu by tak dalej ciągnął

Humor by PoP:

(09:14 PM)  Rangiz        -        A, no to prawdę mówicie
(09:14 PM) Pandrodor      -      no...mówimy właśnie o tym, że strasznie spamisz
(09:13 PM) Rangiz      -      Widzę, że mnie sie tu obgaduje xD
(09:13 PM) Jodełko      -      a
(09:13 PM) Pandrodor      -      Ja też szukam na siłe, ale nic nie ma no....;]
(09:13 PM) Jodełko      -      dzidziusia KU**
(09:13 PM) Pandrodor      -      Nie jestem obrażony xd
(09:13 PM) Pandrodor      -      tylko nie dziecka! xD
(09:12 PM) Bojan      -      książkę bys se lepiej jakąś przeczytał
(09:12 PM) szczurek      -      jakbm chciał to bym na siłe znalazł ;]
(09:12 PM) Pandrodor      -      heh xd
(09:12 PM) Jodełko      -      nie rozb z iebie kur** obrazonego dziecka
(09:12 PM) Jodełko      -      panda zasłuzysz to dostaniesz
(09:12 PM) Pandrodor      -      na 3 stronie mi się znudziło
(09:12 PM) Jay_Kay      -      ha! tongue.gif
(09:12 PM) Pandrodor      -      w poszukiwaniu łamiących regulamin
(09:12 PM) Pandrodor      -      swoje posty
(09:12 PM) Jay_Kay      -      swoje posty
(09:11 PM) Bojan      -      a co czytasz?
(09:10 PM) Pandrodor      -      już jetem na 3 stronie...jeszcze ze 20
(09:08 PM) Jay_Kay      -      za duzo GTA biggrin.gif
(09:08 PM) Pandrodor      -      ale ja sam na siebie...
(09:07 PM) Bojan      -      sb Ci się z SB pomyliło
(09:07 PM) Bojan      -      Panda, co Ty tak donosisz?
(09:06 PM) Jodełko      -      co to busted?
(09:06 PM) szczurek      -      jodel i tak jestes busted !!
(09:06 PM) Pandrodor      -      spoko, wiem ;p
(09:06 PM) Pandrodor      -      http://gothic.org.pl/forum/index.php?sh … 98&hl= - link do innego portalu
(09:05 PM) Jodełko      -      bo wnosi coś do tematu
(09:05 PM) Jodełko      -      ten post jest zgodny z regulaminem
(09:05 PM) Pandrodor      -      w tym linku chyba za krótki post, nie? Choć na temat, sam się zastanów...
(09:04 PM) Pandrodor      -      http://gothic.org.pl/forum/index.php?sh … 69&hl= chcę sprawiedliwego warna ;p żebyś już nie miał na mnie haka biggrin.gif
(09:03 PM) Jodełko      -      "dajcie mi ***** warna wy ****** *****" itp
(09:03 PM) Jodełko      -      napisz w fozrze uwagi prośbe
(09:03 PM) Jodełko      -      tzn
(09:03 PM) Jodełko      -      jak chcesz warna to poprostu poproś;p
(09:03 PM) Jodełko      -      tys głup;p
(09:02 PM) Pandrodor      -      jak coś znajdę, dam ci linka ok?
(09:02 PM) Pandrodor      -      albo zaraz
(09:02 PM) Pandrodor      -      jutro sam przeszukam
(09:02 PM) Jodełko      -      jak miz ajdziesz za skóre to to zrobie;p
(09:02 PM) Jodełko      -      nie przeszukuje anrazaie;p
(09:01 PM) Jodełko      -      panda
(09:01 PM) Pandrodor      -      spoko xd
(09:01 PM) Jay_Kay      -      oj panda grabisz sobie ;p
(09:01 PM) Pandrodor      -      sam bym się raportował biggrin.gif
(09:01 PM) yeed      -      Chodziło raczej Jodełko daj mi pretekst a zdegraduje cie ^^....znowu się wywyższam tongue.gif
(09:01 PM) Pandrodor      -      NIC
(09:01 PM) Pandrodor      -      nic nie znajdziesz
(09:01 PM) Pandrodor      -      Przeszukuj
(09:01 PM) Pandrodor      -      To ty jesteś zakałą forum nadużywają władzy xd ty i yeed
(09:01 PM) Jodełko      -      od dnia zdjęcia warna
(09:01 PM) Jodełko      -      przeszukał wsyztskie twoje posty
(09:00 PM) Jodełko      -      to bym teraz
(09:00 PM) Jodełko      -      jak bym był chamski
(09:00 PM) Pandrodor      -      a nie jestem?
(09:00 PM) Jodełko      -      uklad byl taki ty ejstes wzorowy a ja ci zdejmuje
(09:00 PM) Pandrodor      -      mnie, a komu xd znowu pretekstów szukają...
(09:00 PM) Jay_Kay      -      mnie? biggrin.gif
(09:00 PM) Jodełko      -      panda zdjałęm i warna pod warunkiem tego ze bedzeisz wzorowy
(09:00 PM) Jay_Kay      -      komu bana?
(08:59 PM) Pandrodor      -      Jodeł jak znajdziesz powód, to przyjmę go na gołą klatę xD
(08:59 PM) Pandrodor      -      kto jest anonimowy?
(08:59 PM) yeed      -      ;]....jodełko tylko daj mi pretekst xD
(08:59 PM) Jodełko      -      cieszysz sie?smile.gif
(08:59 PM) Jodełko      -      a tobie moge dac zara bana
(08:59 PM) Pandrodor      -      za nadużycie władzy
(08:58 PM) Jodełko      -      A i tak nie przekroczylem:P
(08:58 PM) Pandrodor      -      fakt...tobie można zabrać moderatora xd
(08:58 PM) Jodełko      -      Mi nie można dać warna;p
(08:57 PM) Jay_Kay      -      jodeł uważaj 5 shoutów!!!!
(08:55 PM) Jodełko      -      zaL!
(08:55 PM) Jodełko      -      nie ptalem gdzie
(08:55 PM) Jodełko      -      a ty odpowiedziałeś mi w dupie
(08:55 PM) Jodełko      -      ja spytałem keidy
(08:55 PM) Jodełko      -      panda jesteś mądry?
(08:54 PM) Jay_Kay      -      w sumie dawno temu ale pamietam biggrin.gif
(08:54 PM) Pandrodor      -      w d**ie
(08:53 PM) Jay_Kay      -      w temacie o zadaniach domowych
(08:53 PM) Jodełko      -      kiedy aj rangiza zjechalem;p
(08:52 PM) Bojan      -      bedzie wyglądał jak panda
(08:52 PM) Bojan      -      podbije mu oko
(08:52 PM) Jay_Kay      -      pamiętam jak Rangiza zjechałeś wink.gif
(08:51 PM) Jay_Kay      -      a i tak jodeł jest mistrzem dissów, nie pobijesz go biggrin.gif
(08:51 PM) Jay_Kay      -      bojan dobre ;p
(08:50 PM) Jodełko      -      hHAHAHHA dobry motyw bojan
(08:50 PM) Jodełko      -      ;p
(08:50 PM) Jodełko      -      był genetyznie modyfikowany i mama cie nim biła
(08:50 PM) Jodełko      -      Nie, bo tego bambusa sie bałęs;p
(08:50 PM) Bojan      -      i się spierdoliłeś na ziemię xD
(08:49 PM) Bojan      -      no właśnie o to chodzi że zjadłeś
(08:49 PM) Pandrodor      -      Zjadł bym go xd
(08:48 PM) Jodełko      -      na bambusie to cie mama nosiła jak byles mały;p
(08:48 PM) Jodełko      -      no elo
(08:48 PM) Pandrodor      -      na bambusie ;p
(08:48 PM) Pandrodor      -      Jodełko urodził się na terenach dzisiejszej polski










Arminas, teraz reszta należy do Ciebie . Mówiłeś coś o załączeniu tekstów do obrazków i chyba to jest najrozsądniejszy pomysł- ale jakbyś się nie wyrobił lub coś, to możemy je wrzucić do Worda, tylko problemem jest, że nie mam podkładu graficznego pod tekst... Zaraz napiszę do grafików na forum jak coś, ale odpisz co zamierzasz zrobić.


Pozdrawiam.

Offline

 

#2 2008-04-27 16:44:37

Arminas

Redaktor

Zarejestrowany: 2008-03-24
Posty: 58
Punktów :   

Re: Nr. I- ostateczne składanie

Zrobiłem już cztery strony ... Uff... Trudno się robi :P

Offline

 

#3 2008-04-27 20:49:10

Rangiz

Redaktor

Zarejestrowany: 2008-03-25
Posty: 39
Punktów :   

Re: Nr. I- ostateczne składanie

Fuck. Zapomniałem o najważniejszym w wywiadzie. Tytuł!. Arminas, zrobiłeś już stronę z moim wywiadem? Jesli tak i masz ochotę to zrób jeszcze raz i dodaj tytuł 'Nie ma rzeczy idealnych, które spodobają się każdemu". jeżeli jeszcze nie zrobiłes to żaden no problem xD.

Offline

 

#4 2008-04-28 14:38:11

Arminas

Redaktor

Zarejestrowany: 2008-03-24
Posty: 58
Punktów :   

Re: Nr. I- ostateczne składanie

Ważne!

SB zajmie jakieś 14 stron... i teraz myślę czy wrzucać te rozmowy, czy nie...

Offline

 

#5 2008-04-28 18:21:01

RobsonAjax

Naczelny

Zarejestrowany: 2008-03-27
Posty: 67
Punktów :   

Re: Nr. I- ostateczne składanie

Może jakiąś małą czcionką? Albo poprostu link skąd można je ściągnąć??



Arminas, wątpię abym pojawił się jeszcze do 1 maja (pierwszego pewnie będę), więc jak coś to pozałatwiasz "formalności" dot. gazetki . Ale mówię, 1 maja na 90% się pojawię.


Pozdrawiam.

Offline

 

#6 2008-04-28 20:04:48

Nameless

Wyszukiwacz

Zarejestrowany: 2008-03-25
Posty: 9
Punktów :   

Re: Nr. I- ostateczne składanie

skąd 14? w jakim za przeproszeniem kurwa formacie? w wordzie były 3 niecałe...

Offline

 

#7 2008-04-28 20:16:24

Arminas

Redaktor

Zarejestrowany: 2008-03-24
Posty: 58
Punktów :   

Re: Nr. I- ostateczne składanie

Nie wiem jaką ty czcionką siedzisz w wordzie, ale do gazetki używam '14. O! Już mam! Czcionką '8 może i zajmuje niecałe 3 strony... Ale też chodzi o to że jak nanoszę na gazetkę to wychodzi 2 razy więcej ... Spróbuj do tego jeszcze dodać tekst PoP'a...

P.S. Bardzo przepraszam za wygląd i ustawienie tekstu... Niestety w programie nie wyrównuje mi tekstu do jakiegoś miejsca więc na jedniej stronie tekst jest wyżej na drugiej niżej

@RobsonAjax, mogę jeszcze zrobić w dwóch wersjach, żeby nie ściągały się długo te strony z SB...

Offline

 

#8 2008-04-28 20:24:09

Nameless

Wyszukiwacz

Zarejestrowany: 2008-03-25
Posty: 9
Punktów :   

Re: Nr. I- ostateczne składanie

lol, ja mam std. w 12 ; p sry zajmuje 4 ; p

Ostatnio edytowany przez Nameless (2008-04-28 21:14:23)

Offline

 

#9 2008-04-29 20:30:34

Arminas

Redaktor

Zarejestrowany: 2008-03-24
Posty: 58
Punktów :   

Re: Nr. I- ostateczne składanie

http://www.sendspace.pl/file/kLnwno8i/

1 numer gazetki Wieści Nordmaru

Offline

 

#10 2008-04-29 21:37:00

Rangiz

Redaktor

Zarejestrowany: 2008-03-25
Posty: 39
Punktów :   

Re: Nr. I- ostateczne składanie

O, trochę to waży (46 MB)

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.inzsr2006.pun.pl www.zipp.pun.pl www.p2mail.pun.pl www.merganor.pun.pl www.mt2destiny.pun.pl