Wieści z Nordmaru

Gazetka Gothic Up


#1 2008-05-04 20:39:35

Arminas

Redaktor

Zarejestrowany: 2008-03-24
Posty: 58
Punktów :   

Numer 2

Bardzo was proszę, chciałbym aby ten numer był 100 x lepszy od tamtego. Czyli zróbmy więcej tekstu, zapowiedzi, działów. Poprzednie działy były takie:
    * Spis treści, Krótkie "powitanie"
    * Gothic News (co nowego w Gothicu)
    * Bezimienny (ten dział co powiedział Vergil, nie zawsze on będzie, bo nie zawsze znajdzie się super news zajmujący cały dział)
    * FAQ
    * Moodownia (najnowsze mody itd.)
    * O nas (wywiady z Userem numeru, ciekawostki o nas)
    * Opowiadania, wiersze, grafiki (nazwa działu chyba wszystko wyjaśnia)
    * Od Barda... Do usera! (fajną nazwę wymyślił Vergil... Dokączyłem ja tylko )
    * Nowości ze świata gier (tym się zajmie Ardventh)

Rozwińmy to! Zróbmy nowe działy!

P.S. Kilku działów w 1nr. nie było, tzn. nie było Gothic News, Bezimienny, Nowości ze świata gier.

Offline

 

#2 2008-05-05 12:49:17

Rangiz

Redaktor

Zarejestrowany: 2008-03-25
Posty: 39
Punktów :   

Re: Numer 2

Jakieś propozycje? Mi na razie nic do łba nie przychodzi...

Offline

 

#3 2008-05-05 16:53:42

Arminas

Redaktor

Zarejestrowany: 2008-03-24
Posty: 58
Punktów :   

Re: Numer 2

No niby nie musimy robić nowych działów, ale w niektórych działach zrobić więcej artykułów...

Offline

 

#4 2008-05-05 20:35:54

Rangiz

Redaktor

Zarejestrowany: 2008-03-25
Posty: 39
Punktów :   

Re: Numer 2

Doradźcie kogo wziąć do wywiadu?

Offline

 

#5 2008-05-06 08:14:02

Arminas

Redaktor

Zarejestrowany: 2008-03-24
Posty: 58
Punktów :   

Re: Numer 2

Chciałbym nowych adminów... Ale to już ty decydujesz xD

Offline

 

#6 2008-05-06 17:44:29

Nameless

Wyszukiwacz

Zarejestrowany: 2008-03-25
Posty: 9
Punktów :   

Re: Numer 2

można by np. z szczurem przeprowadzić, choć ostatnio gadałem z EDem i ja mógłbym z nim przeprowadzić w ramach GO

Offline

 

#7 2008-05-06 20:16:00

Rangiz

Redaktor

Zarejestrowany: 2008-03-25
Posty: 39
Punktów :   

Re: Numer 2

Ale twój wywaid będzie obok mojego. Nie zamiast

Offline

 

#8 2008-05-06 21:00:07

Arminas

Redaktor

Zarejestrowany: 2008-03-24
Posty: 58
Punktów :   

Re: Numer 2

No... Będą dwa wywiady... Super :P. Ja zrobię recke o jakiś modach... Chciałbym dwie mega, poradźcie mi o jakich modach? Może o MT?

Ktoś się musi zająć Gothiciem 4 Arcaną, i dodatkiem... Chyba czas wywołać dział "bezimienny"

Offline

 

#9 2008-05-07 18:52:44

RobsonAjax

Naczelny

Zarejestrowany: 2008-03-27
Posty: 67
Punktów :   

Re: Numer 2

Jak już ustalialiśmy najlepiej zrobić teraz megareckę GO. Ktoś chętny?
Ja napiszę do FAQ o problemach z zabiciem lodowego smoka (bardzo popularne ostatnio) i jeszcze jakiś problem, tylko zoabczę co jest na czasie.
Newsa mamy... przecież został zapowiedziany dodatek do GIII a do 1.VI może będzie wiadomo coś więcej.
Wywiad propoinuję z nowymi adminami, ale to już Wasza decyzja.
Humor w SB stoi chyba na dobram poziomie, prawda? .

Jeszcze pod koniec tygodnia przdstawię pelną "wizję" nr. II, ale to dopiero pod koniec tygodnia. Jestem pewny, że następny numer będzie o wieeeeeele lepszy .


Pozdrawiam.


Hmmm...? Co taka cisza :P? Możecie już powiedzieć jakieś konkrety odnośnie Waszych działów?

Ja zrobię rozwiązanie problemów z Lodowym smokiem z GII i NK + bonusy wynikające ze zjadania różnych potraw i napojów z tejże gry.

Mogę się podjąć zrobienia recki GO... Ale nie jestem tego na 100% pewny... Jest ktoś chętny do tego?


Pozdrawiam.

Offline

 

#10 2008-05-14 19:45:19

Arminas

Redaktor

Zarejestrowany: 2008-03-24
Posty: 58
Punktów :   

Re: Numer 2

Ja zakłócę tą ciszę!!! Buehahahaha!

Ja pisze dwie mega duże arty :P... W poprzednim numerze powiedziano nam że w art "Obli vs. Gothic" wymieniono same zalety Obli... Więc napisałem cały art o Obli, pokazując go "moimi oczami"... Art jest ciągle w fazie roboty, ale jak na razie to tak wygląda

Oblivion oczami Arminasa?

(Oblivion vs. Gothic3 ver. 2)

W poprzednim numerze największym artykułem było „Oblivion vs. Gothic3”. Jako że pojawiła się informacja od czytelników, że redaktor napisał o samych plusach Obliviona, i o samych minusach G3. Teraz zamierzam wam pokazać Obliviona w całkowicie innym świetle. Moimi oczami.

Fabuła

Zaczynamy jako więzień w obszarpanej, brudnej celi. Po chwili okazuje się, że to nie jest zwykła cela. Jest w niej ukryte tajne przejście, którym ewakuuje się  pewien Cesarz. Ów Cesarz miał sny, którym bohaterem byłeś… Ty!

Tak mniej więcej zaczęła się historia Obliviona. Samouczek, w którym wybierasz swoje powołanie, umiejętności, wygląd, za pierwszym razem bardzo „pociąga”, lecz po kilku razach „nowej gry” zaczyna nudzić. Brak wyłączenia go, ominięcia psuje pierwsze wrażenie. Główny cel widzimy już na początku, lecz otacza go dziwna mgiełka niewiedzy, przez co, praktycznie nie widzimy nic. Jest to wielkim plusem.

Grafika

Grafika powinna mi chodzić na maksymalnych, tak twierdzi program, który przy uruchomieniu miał ustawić poziom grafiki do mojego komputera, lecz zacinało się, z braku odpowiedniego procesora. Na takim ustawieniu, na jakim gram, aby mi się nie zacinało gra nie wygląda przepięknie. Bardzo rzuca się w oczy plastelinowość cegieł w celi, w której rozpoczynasz grę. Ogólnie w starciu G3 vs. Oblivion, według mnie wygrałby Gothic, nie jest on aż tak plastelinowy. Może to nie jest problem graficzny, ale muszę o tym napisać. Aby zrobić na początku dobrą postać trzeba naprawdę dużo kombinować z suwakami. Jest to pewna wolność, ale najczęściej wyniki pracy wyglądają okropnie! Chyba najłatwiej jest ściągnięcie wyglądu postaci z Internetu, by później nie wstydzić się pokazać „się” przed kolegami.
Ogólnie, grafika jest ładna, ale jak dla mnie nie jest wystarczająca. Wymagania może i nie są duże, ale i tak odpychają właścicieli starych komputerów

Walka

System walki jest bardzo fajny i intuicyjny. Rzucanie czarów w tym samym czasie walczenie mieczem jest możliwe i efektowne. Ograniczeniem jest jedynie możliwość użycia tylko jednego czaru, lecz jak opanujemy szybkie zmienianie zaklęć w ekwipunku (Jak włączasz ekwipunek automatycznie masz pauzę. Ale co to za zabawa walką jak zatrzymujesz grę, co kilka sekund i wyszukujesz czar. Dlatego należy szybko nauczyć się zmieniać czary…) Bardzo dużo przedmiotów można poruszyć, dzięki temu można się fajnie na początku pobawić mieczem z szczątkami innych stworów, dzbanami, czaszkami porozrzucanymi tu i ówdzie. Czary są bardzo efektowne, i łatwe do rzucania. Walczenie za pomocą łuku i strzał też jest fajne. Można zakraść się do stwora i położyć go jedną celną strzałą! Do systemu walki w Oblivionie naprawdę się nie mogę przyczepić

Ekwipunek

Ekwipunek też się prezentuje ładnie. Wszystko jest posegregowane, ułożone, trudno czegoś nie znaleźć. Ubiór bohatera składa się z hełmu, rękawiczek, spodni, koszuli, butów… Nic nam nie zabrania założyć wielkiej płytowej zbroi, na nogi włożyć szmaciane spodnie ,a na głowę czapkę błazna. W prawdziwym życiu przeciwnik by pęk na sam twój widok, lecz tu możesz wyglądać jak chcesz. Klimatyczne jest znalezienie zwykłej koszuli i chodzenie w niej po mieście, opierając się na zwykłym kiju. Och, jak wtedy czuję się klimat średniowiecza! W  G3 ekwipunek jest równie dobry. 

Błędy i głupoty twórców

W każdej grze jest jakiś mniejszy, czy większy błąd, lecz w oblivionie nie są one aż tak widoczne jak w Gothic’u, chyba każdy się ze mną zgodzi. Natomiast głupotą twórców, może nie samej gry, jest spolszczenie… Aby go mieć trzeba zainstalować patch 1.1 w wersji polskiej, nie rozumiem po co oni to zrobili. Czy nie łatwiej jest umieszczenie Polaka już na płycie!? Dalej idę… Głupi kompas, wskazujący od razu wszystkie jaskinie. Nie ma tej przyjemności odkrywania świata na nowo. Okropne tekstury NPCetów. Prawie każdy ma okrągłą twarz.

Podsumowanie, ocena

Oblivion jest bardzo dobrą grą, nie wątpię, ale trochę fabuła jest nudna. Mi nie przypadła do gustu. System walki, ekwipunek, grafika jest na bardzo wysokim poziomie. Jak dla mnie to ocena 7/10. Ni jak nie patrzeć jednak Oblivion wygrywa z Gothiciem
....................................................................................................................................................................................

Napiszę jeszcze o Mrocznych Tajemnicach, tylko że chciałbym 2 razy większą :P

Offline

 

#11 2008-05-15 15:14:11

Rangiz

Redaktor

Zarejestrowany: 2008-03-25
Posty: 39
Punktów :   

Re: Numer 2

Nasi kochani admini nie mają za dużo czasu, więc chyba nie będę im dupy w tym numerze zawracał z wywiadami. Planuję wywiad z Darią. W końcu to mod, robi avki. Będzie o co popytać.

Offline

 

#12 2008-05-16 17:35:05

RobsonAjax

Naczelny

Zarejestrowany: 2008-03-27
Posty: 67
Punktów :   

Re: Numer 2

OK, Rangiz.

Ar, lepiej zająć się tylko narazie tym artem co piszesz. Zostaje jeszcze potężna zapowiedź GO, której nikt za bardzo nie chce zrobić... W takim razie ja spróbuję. Jutro uderzę do EDa.


Pozdrawiam.

Offline

 

#13 2008-05-16 18:09:43

Rangiz

Redaktor

Zarejestrowany: 2008-03-25
Posty: 39
Punktów :   

Re: Numer 2

Czyli wywiad z ED'e o GO i recenzja GO? Czy to się nie będzie na siebie nakładało?

Offline

 

#14 2008-05-17 13:23:11

RobsonAjax

Naczelny

Zarejestrowany: 2008-03-27
Posty: 67
Punktów :   

Re: Numer 2

Napisałeś, że wywiad z Darią... więc o co chodzi?
Z wywiadu postaram się wyciągnąć info, albowrzucę go całego- zobaczyym.


Pozdrawiam.

Offline

 

#15 2008-05-17 21:20:32

Rangiz

Redaktor

Zarejestrowany: 2008-03-25
Posty: 39
Punktów :   

Re: Numer 2

Chodzi o to, że Nam chciał zrobić wywiad z ED'em o GO....

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.scoigi2klan.pun.pl www.aim.pun.pl www.mkontakt.pun.pl www.inteligentnydom.pun.pl www.sherwood.pun.pl